Muusika

Kitarriõpe (1.-9. klass)

Sihtrühm: 1.-9. klass (Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Reaalkool)

Toimumisaeg: esmaspäeviti või kolmapäeviti

Toimumiskoht: Tallinna Kesklinna Põhikool (Pärnu mnt 11), ruumid nr 57 ja 55.

Ringi juhendab: õpetaja Argo Vals (september-detsember asendusõpetaja Jakop Kaarma).

Ring on tasuline: Õppemaks on 286 eurot.  Maksmine toimub kahes osas. Tunnist puudumise korral tagasiarvestust ei tehta.

Ring alustab tööd 19. septembrist.

Registreerimine: Kohad on täitunud!

Tegemist on klassikalise kitarri individuaalõppega. Ühe tunni pikkus on 30 minutit. Õppemaks sisaldab 22 individuaaltundi õppeaastas.

Ringi korraldab Tallinna Kesklinna Põhikool

Reaali kooristuudio (1.-4. klass)

Sihtrühm: 1.-4. klass (Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Reaalkool)
Toimumisaeg: esmaspäeviti ja neljapäeviti kell 13.15– 14.30
Toimumiskoht: Tallinna Kesklinna Põhikool (Pärnu mnt 11), ruum nr 58.
Ringi juhendab: õpetaja Katri Veskimeister
Ring on tasuline: aastamaks 180 eurot, mida on võimalik tasuda kuude kaupa à 20 eurot.
Ring alustab tööd 6. septembrist.

Registreerimine: Koori pääsemise eelduseks on hea viisipidamine.
Registreerimiseks võtta ühendust muusikaõpetajaga e-posti aadressil:

Reaali Kooristuudio loodi 2007. aastal, et pakkuda muusikaliselt andekamatele õpilastele paremaid enesetäiendamise ja –teostamise võimalusi. See koor on tasuline, töötab 2 korda nädalas ja sinna pääseb katsetega. Koori õppekavas on olulisel kohal noodiõpetus ja hääleseade. Algselt algklasside õpilastele loodud koor on tänaseks kasvanud põhikooli lõpuklassideni. Osaletud on laulupidudel, mudifestil, popkooripeol, kooli kontsertidel ja aktustel. 2011. aastal osaleti Europa Cantat’i ooperikooride töötoas, mis lõppes suurejoonelise lavastusega Pärnu Kontserdimajas, kus tulid ettekandele tuntud ooperikoorid ooperitest „Carmen”, „Aida”, „Jevgeni Onegin” jne. Vabariiklikul lastekooride konkursil Türil saavutati I koht B-kategoorias. Kooristuudio vanemad neiud tõid 2012. aasta detsembris Krakowi rahvusvaheliselt advendi-ja jõululaulude konkursilt noortekooride kategoorias kulddiplomi ja I koha ning nooremad tüdrukud 2014. aasta jaanuaris Praha rahvusvaheliselt koorikonkursilt hõbediplomi ja III koha. 2015 aastal võitis koor rahvusvahelisel koorikonkursil “Tallinn 2015” noortekooride kategoorias II koha ja Kreekas Kalamatas toimunud koorikonkursil kulddiplomi ja I koha nii rahvamuusika kategoorias kui tütarlastekooride kategoorias. 2017 osaleti Hispaanias Calellas rahvusvahelisel koorikonkursil ning tulemuseks kaks kulddiplomit I kohaga lastekooride kategoorias ja II kohaga rahvamuusika kategoorias, lisaks pälvis dirigent Heli Roos konkursi parima dirigendi preemia. EV 100 ürituste raames esineti veebruaris 2018 Stockholmis Püha Jakobi kirikus. Sama aasta aprillis tähistas Kooristuudio kontserdiga 10 sünnipäeva. Selle aja jooksul on antud ka mitmeid iseseisvaid kontsert: Niguliste kirikus vaimuliku kavaga, Reaalkooli aulas hällilauludest koosneva kavaga, lauldud on Viljandi Pärimusmuusika aidas ja Heimtalis kunstnik Anu Raua juures. Suvel saime osa Tallinnas toimunud Europa Cantati töötubadest ja kontsertidest muusikali- ja popmuusika ateljeedes. Sel õppeaastal ootab Kooristuudio tütarlastekoori ees valmistumine üldlaulupeoks ning konkursireisiks Itaaliasse. Samuti kontsertreis Helsingisse ja mitmed esinemised.

Reaali Kooristuudio mudilaskoor eraldi koorina alustas tegevust 2014. aasta sügisel. Esinemas on käidud Niguliste, Rootsi-Mihkli ning Toomkirikus, Estonia kontserdisaalis, Lastekirjanduse Keskuses, Vanalinna Päevadel, traditsioonilistel Reaalkooli kevadkontsertidel nii tütarlastekooriga koos kui ka eraldi koorina. 2016/17 õppeaastal keskendusime laulupeo repertuaari omandamisele ning saime ettelaulmisel 1. kategooria.

2017/18 õppeaasta möödus kooristuudio 10. juubelikontserdiks valmistudes, osalesime ka suvel Europa Cantati ateljees From Shrek to Oceania.

Ringi korraldab Tallinna Kesklinna Põhikool

Reaali kooristuudio (5.-9. klass)

Sihtrühm: 5.-9. klass (Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Reaalkool)
Toimumisaeg: esmaspäeviti kell 14.45-16.00 ja neljapäeviti kell 15.30-17.00.
Toimumiskoht: Tallinna Reaalkool (Estonia pst. 6), muusikaklass
Ringi juhendab: õpetaja Heli Roos
Ring on tasuline: Aastamaks on 90 eurot, mida on võimalik tasuda kuude kaupa à 10 eurot.

Registreerimine: Registreerimiseks võtta ühendust muusikaõpetajaga.

Ringi korraldab Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Reaalkool

Poistekoor (2.-7. klass)

Sihtrühm: 2.-7. klassi poisid (Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Reaalkool)
Toimumisaeg: reedeti 8.00-8.45
Toimumiskoht: Tallinna Reaalkool (Estonia pst. 6), muusikaklass
Ringi juhendab: õpetaja Heli Roos
Ring on tasuta

Registreerimine: Registreerimiseks võtta ühendust muusikaõpetajaga.

Poistekoor alustab seitsmendat hooaega ning keskendub sel õppeaastal eelkõige üldlaulupeo repertuaari omandamisele. Aga kindlasti osaletakse ka kooli kontsertidel ja loodetavasti jätkub tore traditsioon ühiskontserdist GAG ja VHK poistekooridega.

Ringi korraldab Tallinna Reaalkool

Mudilaskoor (2.-4. klass)

Sihtrühm: 2.-4. klassi tüdrukud (Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Reaalkool)
Toimumisaeg: reedeti kell 8.00 – 8.45
Toimumiskoht: Tallinna Kesklinna Põhikool (Pärnu mnt. 11), ruumid nr 33 ja 58
Ring on tasuta
Ring alustab: 7. septembril.

Registreerimine:  Registreerimiseks võtta ühendust muusikaõpetajaga

Mudilaskoor (1. klass)

Sihtrühm: 1. klass (Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Reaalkool)
Toimumisaeg: reedeti kell 13.00 – 13.45
Toimumiskoht: Tallinna Reaalkooli väikeses majas
Ring on tasuta
Ring alustab: 7. septembril.

Registreerimine:  Registreerida ei ole vaja, kõik soovijad on oodatud.

Ringi korraldab Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Reaalkool

29. nädala vanasõna

Heal tööl käib kasu kannul.