Muusika

Kitarriõpe (1.-9. klass)

Sihtrühm: 1.-9. klass (Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Reaalkool)
Toimumisaeg: esmaspäeviti, teisipäeviti või kolmapäeviti
Toimumiskoht: esmaspäeviti ja teisipäeviti Tallinna Kesklinna Põhikool (Pärnu mnt 11). Kolmapäeviti Reaalkooli väikene maja.
Ringi juhendab: Argo Vals ja Jakop Kaarma
Ring on tasuline: Õppemaks on 410 eurot. Maksmine toimub kahes osas.

Tegemist on klassikalise kitarri individuaalõppega. Ühe tunni pikkus on 30 minutit. Õppemaks sisaldab 27 individuaaltundi õppeaastas. Jätkavad eelmise õppeaasta õpilased. Vabade kohtade tekkimisel võetakse vastu uusi õpilasi.
Info ja registreerimine aadressil jaana.roht@reaalkool.ee

Ringi korraldab Tallinna Kesklinna Põhikool

Reaali kooristuudio (1.-4. klass)

Sihtrühm: 1.-4. klass (Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Reaalkool)
Toimumisaeg: esmaspäeviti 13.45- 15.00 ja neljapäeviti kell 13.15– 14.30
Toimumiskoht: Tallinna Kesklinna Põhikool (Pärnu mnt 11), ruum nr 58
Ringi juhendab: õpetaja Katri Veskimeister
Ring on tasuline: aastamaks 180 eurot, mida on võimalik tasuda kuude kaupa à 20 eurot
Ring alustab tööd 7. septembrist.
Registreerimine: Koori pääsemise eelduseks on hea viisipidamine. Registreerimiseks võtta ühendust muusikaõpetajaga e-posti aadressil: katri.veskimeister@reaalkool.ee

Reaali Kooristuudio loodi 2007. aastal, et pakkuda muusikaliselt andekamatele õpilastele paremaid enesetäiendamise ja –teostamise võimalusi. See koor on tasuline, töötab 2 korda nädalas ja sinna pääseb katsetega. Koori õppekavas on olulisel kohal noodiõpetus ja hääleseade. Algselt algklasside õpilastele loodud koor on tänaseks kasvanud põhikooli lõpuklassideni. Osaletud on laulupidudel, mudifestil, popkooripeol, kooli kontsertidel ja aktustel. 2011. aastal osaleti Europa Cantat’i ooperikooride töötoas, mis lõppes suurejoonelise lavastusega Pärnu Kontserdimajas, kus tulid ettekandele tuntud ooperikoorid ooperitest „Carmen”, „Aida”, „Jevgeni Onegin” jne. Vabariiklikul lastekooride konkursil Türil saavutati I koht B-kategoorias. Kooristuudio vanemad neiud tõid 2012. aasta detsembris Krakowi rahvusvaheliselt advendi-ja jõululaulude konkursilt noortekooride kategoorias kulddiplomi ja I koha ning nooremad tüdrukud 2014. aasta jaanuaris Praha rahvusvaheliselt koorikonkursilt hõbediplomi ja III koha. 2015 aastal võitis koor rahvusvahelisel koorikonkursil “Tallinn 2015” noortekooride kategoorias II koha ja Kreekas Kalamatas toimunud koorikonkursil kulddiplomi ja I koha nii rahvamuusika kategoorias kui tütarlastekooride kategoorias. 2017 osaleti Hispaanias Calellas rahvusvahelisel koorikonkursil ning tulemuseks kaks kulddiplomit I kohaga lastekooride kategoorias ja II kohaga rahvamuusika kategoorias, lisaks pälvis dirigent Heli Roos konkursi parima dirigendi preemia. EV 100 ürituste raames esineti veebruaris 2018 Stockholmis Püha Jakobi kirikus. Sama aasta aprillis tähistas Kooristuudio kontserdiga 10 sünnipäeva. Selle aja jooksul on antud ka mitmeid iseseisvaid kontsert: Niguliste kirikus vaimuliku kavaga, Reaalkooli aulas hällilauludest koosneva kavaga, lauldud on Viljandi Pärimusmuusika aidas ja Heimtalis kunstnik Anu Raua juures. Suvel saime osa Tallinnas toimunud Europa Cantati töötubadest ja kontsertidest muusikali- ja popmuusika ateljeedes. Reaali Kooristuudio mudilaskoor eraldi koorina alustas tegevust 2014. aasta sügisel. Esinemas on käidud Niguliste, Rootsi-Mihkli ning Toomkirikus, Estonia kontserdisaalis, Lastekirjanduse Keskuses, Vanalinna Päevadel, traditsioonilistel Reaalkooli kevadkontsertidel nii tütarlastekooriga koos kui ka eraldi koorina. 2016/17 õppeaastal keskendusime laulupeo repertuaari omandamisele ning saime ettelaulmisel 1. kategooria. 2017/18 õppeaasta möödus kooristuudio 10. juubelikontserdiks valmistudes, osalesime ka suvel Europa Cantati ateljees From Shrek to Oceania.
2018/19. õppeaasta tähtsaimad sündmused olid Tallinna Kesklinna Põhikooli juubelietendusel osalemine ning suvine üldlaulupidu. Ettelaulmisel omistati koorile 1. kategooria.

Ringi korraldab Tallinna Kesklinna Põhikool

Reaali kooristuudio (5.-9. klass)

Sihtrühm: 5.-9. klass (Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Reaalkool)
Toimumisaeg: esmaspäeviti kell 14.45-16.00 ja neljapäeviti kell 15.30-16.45
Toimumiskoht: Tallinna Reaalkool (Estonia pst. 6), muusikaklass, ruum nr 107 või aula
Ringi juhendab: õpetaja Heli Roos, koori hääleseadja on Marie Roos
Ring on tasuline: Aastamaks on 90 eurot, mida on võimalik tasuda kuude kaupa à 10 eurot
Kõik uued lauljad on oodatud alates 3. septembrist.
Registreerimine: Registreerimiseks võtta ühendust muusikaõpetajaga.

Reaali Kooristuudio loodi 2007. aastal, et pakkuda muusikaliselt andekamatele õpilastele paremaid enesetäiendamise ja –teostamise võimalusi. Koori töös osalemise eelduseks on hea viisipidamisoskus. Koori õppekavas on olulisel kohal noodiõpetus ja hääleseade. Algselt algklasside õpilastele loodud koor on tänaseks kasvanud põhikooli lõpuklassideni. Osaletud on laulupidudel, mudifestil, popkooripeol. Esinetud kooli kontsertidel ja aktustel, Estonia Kontserdisaalis, Niguliste ja Rootsi-Mihkli kirikus, Eesti Pangas, Viljandi Pärimusmuusika Aidas ja kunstnik Anu Raua juures Heimtalis. Koor on teinud koostööd Eesti Naislaulu Seltsiga. Esinetud on koos Tehnikaülikooli naiskoori, Teaduste Akadeemia naiskoori, Eesti Koorijuhtide naiskooriga ning neidudekooridega Ellerhein, Kurekell, Leelo, Argentum vox ja Canzone. Koor on tutvunud erinevate muusikastiilidega Gregoriuse laulust ooperini ja regilaulust muusikalini. 2011. aastal osaleti Europa Cantat’i ooperikooride töötoas, mis lõppes suurejoonelise lavastusega Pärnu Kontserdimajas, kus tulid ettekandele tuntud ooperikoorid ooperitest „Carmen”, „Aida”, „Jevgeni Onegin” jne. 2018 toimus Europa Cantat Tallinnas, kus osaleti muusikali-ja popmuusika töötubades ning anti kontserdid Vene Kultuurikeskuses ja Vene teatris. EV 100 ürituste raames esineti veebruaris 2018 Stockholmis Püha Jakobi kirikus ning 2019 aprillis Helsingi Alppila kirikus. 

Konkursid:

*2012 I koht B-kategoorias vabariiklikul lastekooride konkursil Türil                                          
*2012 I koht ja kulddiplom noortekooride kategoorias Krakowi rahvusvahelisel advendi-ja jõululaulude konkursil                                                                                          *2014 III koht ja hõbediplom Praha rahvusvahelisel koorikonkursil                                
*2015 II koht noortekooride kategoorias rahvusvahelisel koorikonkursil “Tallinn 2015”  
*2015 I koht ja kulddiplom noortekooride kategoorias ning I koht ja kulddiplom folkloori kategoorias Kreekas Kalamatas toimunud rahvusvahelisel koorikonkursil                        
*2017 I koht ja kulddiplom lastekooride kategoorias ning II koht ja kulddiplom folkloori kategoorias Hispaanias Calellas toimunud rahvusvahelisel koorikonkursil. Lisaks pälvis dirigent Heli Roos konkursi parima dirigendi preemia.
*2019 I koht ja kulddiplom lastekooride kategoorias ning osalemine konkursi Grande Prix voorus Itaalias Riva del Gardas toimunud rahvusvahelisel koorikonkursil.

Ringi korraldab Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Reaalkool

Poistekoor (2.-6. klass)

Sihtrühm: 2.-7. klassi poisid (Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Reaalkool)
Toimumisaeg: reedeti 8.00-8.45
Toimumiskoht: Tallinna Reaalkool (Estonia pst. 6), muusikaklass – ruum nr 107 või aula
Ringi juhendab: õpetaja Heli Roos
Ring on tasuta
Ring alustab tööd 4. septembrist.
Registreerimine: Registreerimiseks võtta ühendust muusikaõpetajaga

Ringi korraldab Tallinna Reaalkool

Mudilaskoor (2.-4. klass)

Sihtrühm: 2.-4. klassi tüdrukud (Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Reaalkool)
Toimumisaeg: reedeti kell 8.00 – 8.45
Toimumiskoht: Tallinna Kesklinna Põhikool (Pärnu mnt. 11), ruum nr 33
Ringi juhendaja: Keili Simastel
Ring on tasuta
Ring alustab 11. septembril
Registreerimine:  Registreerimiseks võtta ühendust muusikaõpetajaga

Ringi korraldab Tallinna Reaalkool

Mudilaskoor (1. klass)

Sihtrühm: 1. klass (Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Reaalkool)
Toimumisaeg: reedeti kell 13.00 – 13.45
Toimumiskoht: Tallinna Reaalkooli väikeses majas
Ringi juhendab: õpetaja Katri Veskimeister
Ring on tasuta
Ring alustab 11. septembril
Registreerimine:  Registreerida ei ole vaja, kõik soovijad on oodatud

Ringi korraldab Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Reaalkool

Lastekoor (5.-9. klasside tüdrukud)

Sihtrühm: 5.-9. klasside tüdrukud (Tallinna Kesklinna Põhikool ja Tallinna Reaalkool)
Toimumisaeg: esmaspäeviti kell 14.45 – 15.30
Toimumiskoht: Tallinna Reaalkool (Estonia pst 6), muusikaklass – ruum nr 107
Ringi juhendab: õpetajad Heli Roos
Ring on tasuta
Ring alustab 7. septembril
Registreerimine:  Registreerimiseks võtta ühendust muusikaõpetajaga

Ringi korraldab Tallinna Reaalkool

Soololaul

Sihtrühm: 1.- 9. klass (Tallinna Reaalkool ja Tallinna Kesklinna Põhikool)
Toimumisaeg: tunnid kokkuleppel juhendajaga
Toimumiskoht: Tallinna Reaalkooli ruumid
Ringi juhendab: Marie Roos
Ring on tasuline: kuumaks 110 eurot.
Registreerimiseks kirjuta: marieroos@live.com

Soololaul on mõeldud musikaalsetele õpilastele, kes soovivad arendada oma lauluoskust individuaaltunnis. Tunnid toimuvad 1 kord nädalas ( 45 minutit) ning kujundatakse iga õpilase muusikalist taset ning individuaalseid eesmärke arvesse võttes. Tunnis on olulisel kohal hääleseade, mille käigus õpitakse tundma, valdama ja hoidma oma lauluhäält ning seda rakendama õpilasele sobivas ja meeldivas repertuaaris. Õpitakse häält hingamisega toetama ning pööratakse tähelepanu heale diktsioonile ja laulude sisulisele esitusele. Samuti arendatakse laulja vokaalseid oskusi, hääleulatust ning tutuvustatakse erinevaid vokaaltehnikaid ja -stiile. Tunnis valmistatakse ette ka esinemisnumbreid kontsertidel üles astumiseks ning õpitakse kõike lavaga seonduvat: lavaeetikat, kuidas laval olla ja lavale tulla, koostööd lavapartnerite ja pillimängijatega ning
toimetulekut lavanärviga. Soololaulu õpilastel on võimalus esineda solistina kooli kontsertidel ja üritustel ning soololauluõhtutel.

Marie Roos on omandanud kõrghariduse klassikalise laulu erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning täiendanud ennast Londonis professor Patricia Rozario OBE lauluklassis. Samuti on ta osalenud mitmetel laulu- ja muusikateatri meistriklassides nii Eestis kui Inglismaal. Lauljana on ta esinenud Eestis,
Inglismaal, Taanis, Norras, Rootsis, Soomes, Saksamaal ja Itaalias, laulnud soprani partiid Maria Fausti ja Kira Skov’i plaadil “In the beginning”, mis võitis 2017. aastal Taanis 2 muusikaauhinda, kaasaarvatud aasta vokaalmuusika väljaanne ning teinud rolle nii muusikali- kui ka ooperižanris. 2016. aastal laulis ta
Belinda rolli Henry Purcelli ooperis “Dido ja Aeneas”(lavastaja Stephan Jöris) ning lavastus nomineeriti Eesti Teatriauhinnale. Reaalkooli vilistlasena on ta oma muusikuteed alustanud just kooli kooridest, ansamblitest ja solistina ning töötab hetkel ka Reaalkooli Kooristuudio Tütarlastekoori juures hääleseadja- ja koormeistrina.

Close

„Põnevaimad saladused on alati peidus kõige ebatõenäolisemates kohtades.“ Roald Dahl „Charlie ja šokolaadivabrik“