Eelkool

Registreerimine 2023/2024 õppeaasta eelkooli rühmadesse algab 15. mail kell 10.00  kooli veebilehel avaneva Infosüsteemi kaudu.

Üldinfo

Tallinna Kesklinna Põhikooli eelkooli oodatakse kuue- ja seitsmeaastaseid lapsi, kes lähevad kooli 2023. aasta sügisel. Õppekava läbijatele väljastatakse kursuse lõpus tunnistus. Õppetöö toimub üks kord õppenädalas á neli 35-minutilist tundi. 

Eesti keele tundides õpitakse lugemist, kirjutamist, kuulamist ja jutustamist. Matemaatikatundides õpitakse arvutamist, esemete ja nähtuste rühmitamist, esemete järjestamist. Harjutatakse ajamõistete kasutamist ja arendatakse ruumitaju. Eesti keele ja matemaatikatundides omandatut aitavad kinnistada muusikatunnid, meisterdamine, robootika ja lauamängude tunnid. 

Tallinna Kesklinna Põhikooli eelkooli läbimine ei taga sissesaamist Tallinna Kesklinna Põhikooli ja Tallinna Reaalkooli esimesse klassi. Kõigil õpilaskandidaatidel tuleb sooritada kooliküpsusuuring vastavalt Tallinna Kesklinna Põhikooli vastuvõtu tingimustele või Tallinna Reaalkooli vastuvõtu korrale. 

Eelkooli tööd koordineerib õpetaja Kristi Paal.
e-post: eelkool@reaalkool.ee

Õppemaks

Kursuse tasu ühekordse maksena on 460 eurot. Maksetähtaeg on 5. september 2022.

Kursuse eest saab tasuda ka osade kaupa kuus osamakset à 85 eurot. Kursuse kogumaksumuseks on sellisel juhul 510 eurot. Maksetähtajad on järgmised: 5. september, 15. september, 15. oktoober, 15. november ja 15. detsember 2022, 15. jaanuar 2023.

Kursus on tulumaksuvaba. Tasumine toimub arve alusel.

Õppenädalad

Õppenädalate perioodid

  • 5. september – 23. oktoober 2022
  • 31. oktoober – 18. detsember 2022
  • 9. jaanuar – 19. veebruar 2023
  • 6. märts – 16. aprill 2023

Vaheajad

  • 24. – 30. oktoober 2022
  • 19. detsember 2022 – 8. jaanuar 2023
  • 20. veebruar – 5. märts 2023

Õpperühmad

2022. – 2023. õa rühmad:

  • esmaspäeviti kell 13.30 – 16.30 ja 14.15 – 17.15
  • teisipäeviti kell 13.30 – 16.30 ja  14.15 – 17.15
  • kolmapäeviti kell 13.30 – 16.30 ja 14.15 – 17.15
  • neljapäeviti kell 13.30 – 16.30 ja 14.15 – 17.15

Õpetajad

Lapsi õpetavad algklasside õpetajad:

  • Reet Eentsalu (reet.eentsalu@real.edu.ee)
  • Ulla Meresma (ulla.meresma@reaalkool.ee)
  • Margit Luts (margit.luts@real.edu.ee)
  • Maiju Kerme (maiju.kerme@reaalkool.ee)
  • Katri Veskimeister (katri.veskimeister@reaalkool.ee)
  • Kaja Saarniit (kaja.saarniit@reaalkool.ee)
  • Jaanika Lukk (jaanika.lukk@real.edu.ee)
  • Keili Simastel (keili.simastel@real.edu.ee)
  • Anne Sibul (anne.sibul@real.edu.ee)
  • Reet Varik (reet.varik@real.edu.ee)
  • Kristi Saarpuu (kristi.saarpuu@reaalkool.ee)
  • Grete Vasar (grete.vasar@reaalkool.ee)
  • Jaana Roht (jaana.roht@reaalkool.ee)
  • Kristel Noodla (kristel.noodla@reaalkool.ee)
  • Paula Randver (paula.randver@reaalkool.ee)
  • Kristi Paal (kristi.paal@reaalkool.ee)
  • Triinu-Liis Vahter (triinuliis.vahter@real.edu.ee)

Eelkooli tööd koordineerib õpetaja Kristi Paal.
e-post: eelkoolreaalkool.ee

Vajalikud koolitarbed

  • vahetusjalanõud;
  • pinal:
    – harilikud pliiatsid (3 tk);
    – värvipliiatsid;
    – kustukumm;
    – teritaja:
    – käärid;
    – pulgaliim.
Close

Nutikas õppija

Õpi pikema aja jooksul. Kiire pähetuupimine ei ole kuigi tõhus.