Digikoristusnädal 2023

Üritused

Eesti Rohelise kooli programm kutsub õppeasutusi, õpilasi ja kõiki huvilisi osa võtma suurest digitaalsest koristusnädalast 23.-29.01.2023.

Võtame ette enda seadmed (sülearvutid, tahvelarvutid, nutitelefonid, jne) tööl, kodus või koolis ning korrastame enda digielu, kustutades kõik ebavajaliku infomüra ja failid, mis kuhjudes digitaalseks prügiks on muutunud. Igal nädalapäeval ootab ees üks päevateema, mis annab nippe, kust ja kuidas efektiivselt digikoristada.

E-postkasti ummistavad listikirjad, sorteerimata sajad udused puhkusefotod ning eri kasutute teenuste kontod tarbivad kõik energiat läbi seadmete ja programmide, kus neid hoiustatakse ja liigutatakse. Kõik need väikesed igapäeva digiteod kuhjuvad aastatega aga meie planeeti mõjutavaks reaalseks CO2 jalajäljeks. Kui paljud nendest failidest, kirjadest, kontodest aga tegelikult sulle vajalikud ja säilitamist väärt on? Peale heateo loodusele, muudad digikoristades oma elu turvalisemaks, vähendad infomüra ja võidad edaspidi aega, kuna leiad enda asju paremini üles.

Digikoristusnädal astub ühte sammu üle-eestilise Telia Digikoristuspäevaga 27.jaanuaril, kuhu kutsume samuti end kirja panema!

OSALEMINE

  1. Pane ennast kirja kas õppeasutuse meeskonna (kooli/lasteaia õpetajate ja töötajate rühm, keskkonnatöörühm, vms), kooliklassi, pere või üksikosalejana SIIN
  2. Vali seadmed, kus nädala jooksul digipuhastust teed – kas telefonis või arvutis (nii tööl, koolis kui kodus), eriti agar digipuhastaja võib sukelduda kordamööda kõigisse.
  3. Sea sihiks kindel aeg, kui kaua saad digikoristusega selle nädala jooksul tegeleda – näiteks iga päev 15 minutit või lausa tunni ning pea sellest rõõmuga kinni.
  4. Järgi igal hommikul ülesannet, mis Facebooki üritusse, siia kodulehele või Instagrami ilmub ning pane käed külge!
  5. Jaga edusamme, et koos puhtamaid seadmeid ja päid tähistada! Anna meile digikoristusnädala lõpus tagasisidevormis märku, mitu ülesannet nädala jooksul tegid, mida enda kohta õppisid ja millise uue koristusharjumuse endaga kampaaniast kaasa võtad. Kui soovid, märgi endale nädala jooksul üles palju ebavajalikke faile enda digiseadmetest kustutasid.


Rohkem saab lugeda Tartu Loodusmaja kodulehelt.

Close

Nutikas õppija

Õpi pikema aja jooksul. Kiire pähetuupimine ei ole kuigi tõhus.