Kesklinna Põhikooli ja Reaalkooli õpilased Robotexil

Võistlused

29.11.-01.12 toimus Saku Suurhallis 19. korda Euroopa suurim kolmepäevane robootikasündmus Robotex International.  Mõõtu on võimalik võtta erinevatel robotivõistlusel, lisaks on palju uudistamist. Kesklinna Põhikoolist ja Reaalkoolist osales erinevatel võistlustel mitmeid eri vanuses ja erinevatest Reaalkooli robootikaringidest ning individuaalselt üles astuvaid õpilasi.

Reaalkooli 1. ja 2. klass robootikud osalesid juhendaja Liia Tammese käe all  Insplay Roboliiga väljakutses, kus  osalejad valmistasid ja esitlevad töid teemale „Meie esimene start-up“.  Nii mastaapsel näitusel osalemine oli kõigile suur kogemus ja lapsed jäid ise väga rahule. Järgmisena hakatakse ette valmistama kevadiseks Jr FLL näituseks.

Vanema vanusegrupi Robootikastuudiost  osales Veeralli võistlusel Georg Rüütel, kelle masin aga peale edukat avavooru otsustas streikima hakata.

Reaalkooli Robotiklubist (4.-9. klass)Ahti Penti juhendamisel osaleti  7. robotiga  4. erineval võistlusel.  Masinate jõudu ja osavust  pandi proovile Lego Sumos, Lego joonejärgimises, Folkraces ja Tüdrukute tuletõrjumisvõistlusel. Masinad sain küll mitmeid võite aga pidid tugevas konkurentsis mitmete vastaste tugevust ja osavust tõdema ning jäid finaalvõistlustest välja. Väga tugeva etteaste tegi aga Robootikaklubi liikmete Edward Ulsti ja Ruut Kangusti (Kesklinna Põhikool)  robot, kes pääses Lego Sumo 14. ja vanemad grupis parima 22 hulka finaalvõistlusele. Seal aga pidid tõdema täiskasvanud Itaallaste masinate paremust.

Robootikaklubi parima tulemuse saavutas Katariina Kukk Tüdrukute tuletõrjemisvõistluse 14. ja vanemad grupis. Finaalis võtsid osavuses ja täpsuse mõõtu 5 neidude võistkonda: 2 Eesti esindajat,  neiud Türgist, Indiast ja Valgevenest. Katariina robot suutis võistluste kolmel katsel koguda rohkem punkte ning saavutas  Tüdrukute tuletõrjemisvõistluse 14. ja vanemad grupis esikoha. Õnnitlused eduka soorituse eest!

Robotiklubi liikmed (Katariina Kukk, Pärtel Kukk, Jasper Tammes, Uku Kurim,  Luka Puumets, Peeter Pugal, Martin Pukk, Armis Must, Kristofer Peeter Vares, Erik Vanasaun, Jakob Sang (TKP), Edward Ulst (TKP), Ruut Kangust (TKP) , Mario Levorato (TKP), Lennart Läheb(TIK) Linnart Läheb (TIK) ei saa loorberitele puhkama jääma vaid valmistuvad juba järgmiseks võistluseks –  25. jaanuaril FLLil, mille selleaastane teema on Linnalooja

Ahti Pent