RoboMiku lahing 2019

Võistlused
Möödunud nädalavahetusel 13. aprillil 2019  toimus Viimsi Karulaugu Spordihoones suur üleriigiline kooliõpilastele suunatud robootikahooaja sursugune lõpuvõistlus “RoboMiku lahing 2019”. RoboMiku konkursi eesmärk on äratada reaalteaduslikku ning insenertehnilist huvi üldhariduskoolide õpilaste hulgas.Võistlusalasid oli väga mitmeid, sealhulgas nii robotiehitamist kui ka lihtsalt programmeerimist. Peale võistlusalade võitjate valiti välja ka parim robootikakool ja anti võitjale edasi rändkarikas, mida oli mitmeid aastaid järjest enda käes hoidnud Tiim Robootika.COM Reaalkoolist
 
Meie koolist osales lahingus mitmetel erinevatel aladel meeskond Ruuter, kuhu kuuluvad ka 7.d klassi õpilased Edwar ja Ruut. juhendajaks Ahti Pent. 
 
Osaleti edukalt kokku kaheksal alal (Folkrace, kiirendusvõistlus, Lego joonejärgimine, EV100 joonejärgimine, Lego 1kg sumo, Lego 3kg sumo, Schrachi mängu programmeerimine, FLL robotimäng). Meeskond Ruuter  saavutas Edwardi eestvedamiselsel sellel võistlusel 3. koha. Kokkuvõtvalt saavutas Ruuter FLL INTO ORBIT robotimängus tugeva 8. koha
 
Õnnitleme Ruuteri meeskonda ja täname juhendajaid ning  meeskonnaliikmete vanemaid panustamast ning toetamast.
 
Eesti Parima Robootikakooli nime kannab MTÜ Robootika poolt välja antav rändkarikas, mille saab omale kool, mis on osalenud Eesti robootika võistlustel ja näidanud seal parimaid tulemusi. Alade võistlustulemustest moodustub koondpingerida, mille alusel leitakse karika saaja Rändkarikas on suurim tunnustus Eesti koolirobootika maastikul, mida võiks ihaldada iga robootikaga tegelev kool ja mille tiitli kaitsmine on väljakutse igale võitjale.
 
Alade koondtulemusel sai koolirobootika Eesti meistritiitli ja sellega kaasneva rändkarika seekord Rakke kool.