Erasmus 2Tallinna Kesklinna Põhikool osaleb rahvusvahelises Erasmus+ keskkonnateemalises projektis "What’s Your Impact on Earth?" Partneritega Portugalist, Leedust, Poolast, Ungarist ja Itaaliast toimub kahe õppeaasta jooksul neli õppimis- ja õpetamistegevustega projektikohtumist eri riikides. Igal kohtumisel keskendutakse ühele kindlale teemale (maapind, õhk, vesi, toit), viiakse läbi erinevaid õpitubasid, katseid, õppekäike ning tutvutakse kohaliku kultuurieluga. Välispartnerite koolid:

• Joniskio “Ausros” gimnazija, Leedu
  • Tapiosszolos-Ujszilvas Reformatus Atalonas Iskola ‘es Ovoda, Ungari
  • Zespol Szkol w Dominikowicach, Poola
  • Instituto Comprensivo M. Buonarroti, Itaalia
  • Agrupamento de Escolas de Ponte de Sor, Portugal
Projekti eesmärk on tõsta õpilaste teadlikkust ning suunata laiemalt mõtlema, kuidas inimesed tarbijatena keskkonda mõjutavad, analüüsida ökoloogilist jalajälge ning väärtustada, hoida puhast ja jätkusuutlikku elukeskkonda. Inimese mõju ökosüsteemile analüüsitakse neljas suures valdkonnas: maapind, õhk, vesi ja toit.
Projektikohtumistel õpivad osalejad, kuidas igas valdkonnas hinnata inimõju looduslikule keskkonnale, teha erinevaid katseid ning külastavad teemaga seotud kohalikke paiku.
Lisaks inglise keele praktikale arendab projektis osalemine suhtlemis- ja koostööoskusi rahvusvahelisel tasandil, suurendab õpilaste keskkonnateadlikkust ning avardab loodusteaduslikku maailmapilti.
Igal kohtumisel osaleb Eestist kolm õpilast ning neid saadab kaks õpetajat.
Projekti koduleht: http://whatsyourimpact.eu/
Projekti FB leht

Projekti rahastatakse Euroopa Liidu programmi Erasmus+ meetmest.

Euroopa Sotsiaalfondi taotlusvooru "Koolipõhise kooli-meeskonna õpiürituse" projekt "Tallinna Kesklinna Põhikooli koolimeeskonna reflektsioonioskuse koolitus".
Projekti raames toimub 2017. a kevadel koolitus, kus õpetajad saavad teadmisi ja oskusi, et omandada reflektsioonioskust ning kasutada seda oma professionaalse arengu toetamiseks. Soovime, et ühiselt tegutsemine, õppimine ja arenemine on osad Tallinna Kesklinna Põhikooli organisatsioonikultuurist.

Tallinna Kesklinna Põhikooli projekti " Tallinna Kesklinna Põhikooli koolimeeskonna reflektsioonioskuse koolitus" rahastab SA Innove meetme "Pädevad ja motiveeritud õpetajad ning haridusasutuste juhid“; „8.6 Koolimeeskondade ühine õppimine haridusuuenduste rakendumiseks“; taotlusvooru "Koolipõhise koolimeeskonna õpiüritus" raames Euroopa Sotsiaalfond 2800 euroga.

EU

2016.-2017. õppeaastal osaleb Tallinna Kesklinna Põhikool KIKi rahastatud projektis

"Tallinna Kesklinna Põhikooli õpilastele õppekäikude korraldamine loodus- või keskkonnahariduskeskuse aktiivõppeprogrammides".

KIK logo  HITSA logo

viiulivoti