Tallinna Kesklinna Põhikool tähistas esimese eesti soost luuletaja Kristjan Jaak Petersoni sünniaastapäeva külalistunni ja viktoriiniga.
3. tunni ajal osalesid õpilased virtuaalses koolitunnis. Otseülekandena toimunud e-tunni külalislektor oli kirjanik Karl Martin Sinijärv, kes rääkis, kui eriline on see, et ühel pisikesel riigil on oma keel, mis on elujõuline ja omanäoline. Veel rääkis ta sellest, et meie enda hoiakutest sõltub eesti keele tulevik. Tunni teises pooles hakkasid õpilased Sinijärve üleskutse peale haikutama.
Samal ajal harjutasid 1.-4. klassi õpilased kauni käekirjaga kirjutamist ning ilusas emakeeles eneseväljendust.
Toimus ka emakeelepäeva viktoriin, millest võttis osa 10 võistkonda 5.-7. klassist. Muu hulgas tuli näiteks teada, et Sõida tasa üle silla on see lause, mis osales legendi järgi maailma keelte iluvõistlusel ja saavutas seal II koha, või ära tunda Johannes Aaviku loodud sõnu. Esikoha saavutas viktoriinil 6.D võistkond, teise koha pälvis 5.E ja kolmanda koha 7.D klassi tüdrukud.
Võitjaid autasustatakse aprillikuu kogunemisel.

suvi1

Kaunist suve