Tähistasime vastlapäeva kelguteatejooksuga.

2018vastlad1 2018vastlad2  2018vastlad3

Koolilõuna hind Tallinna Kesklinna Põhikoolis on 1,34 eurot
1.–7. klassini kompenseerib riik 1,00 eurot, ülejäänud osa, 0,34 eurot katab lapsevanem

Selgitus. Enammakse jaanuarikuus 3,96 eurot (jaanuarikuus kogutud 10,08, tegelik jaanuarikuu toiduraha 6,12)
Veebruarikuus 1.-7. klass 5,78 eurot 17 päeva
Märtsikuus 1.-7. klass 6,46 eurot 19 päeva
Veebruari- ja märtsikuu toiduraha maksumus on 8,28 eurot.

Toiduraha palume tasuda 8. märtsiks RK Teeninduse OÜ arveldusarvele EE142200221019254202 Swedbank. Selgituse osas palume kindlasti välja tuua lapse (laste) nimi ja klass.

Kui õpilane on haige või puudub, palume teatada (puudumise algus ja lõpp) e-posti aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..
Õpilane võetakse toidult maha teatamisele järgnevast toidupäevast alates. Kasutamata päevade toiduraha summa arvestatakse järgmise perioodi ettemaksuks. Järgneva kuu toiduraha tasumisel palume kogunenud ettemaksu summa ise maha arvestada ning lisada maksekorralduse selgitusse vastavate päevade arv.

Meeldivat koostööd soovides
RK Teeninduse OÜ

Alustame Tallinna Reaalkoolis ja Tallinna Kesklinna Põhikoolis koolitussarjaga lapsevanematele. Pereterapeut, suhtlemistreener ja Gordoni perekooli koolitaja Tiit Kõnnussaar annab nõu ja jagab praktilisi soovitusi laste kasvamist ja arengut toetavatel teemadel.
Esimesel kohtumisel saab teada, kuidas oma last toetada ning leitakse vastused küsimustele:
Mis on emotsionaalne turvalisus ja miks seda vaja on?
Kuidas rääkida lapsega nii, et ta kuulaks ja kuulata nii, et ta räägiks?
Millised hoiakud viivad mõistmise ja probleemide lahendamiseni?

Esimene koolituskord toimub: 20.veebruar 2018, kell 18:00 kuni 19:30
Koolituskoht: Tallinna Reaalkooli hoones (ruum täpsustamisel)
Koolituskorra maksumus ühele inimesele: 15 eurot
Koolitusele registreerimise aluseks on ülekanne: EE847700771002285233
Saaja: Tallinna Reaalkooli Hoolekande Selts
Ülekande selgituseks: osaleja nimi ja märksõna „koolitus 20.02“ .
Küsimuste korral saate ühendust võtta meiliaadressil: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Esmaspäev, 12. veebruar. Stiilipäev – KUULSAD INIMESED
Sõbraleidmise mäng 1.-2. klassidele
Kõigil õpilastel ja õpetajatel on sõbrapäevaks võimalik saata sõpradele kirju ja kaarte,
postitades need I korrusel asuvatesse postkastidesse.
Teisipäev, 13. veebruar. Stiilipäev – RAHVUSLIK RIIETUS, RAHVUSSÜMBOOLIKAGA AKSESSUAARID.
ON VASTLAPÄEV.
Kolmapäev, 14. veebruar - SÕBRAPÄEV. Stiilipäev – PUNANE, ROOSA, SÜDAMED
Kirjakastides olevad kirjad jagatakse laiali.
Neljapäev, 15. veebruar. Stiilipäev – LOOMAAED
Sõbranädala mälumäng (2.-7. kl)
Moodusta oma klassikaaslastega kuni 5-liikmeline meeskond, tule võta huvijuhilt küsimused
ja osale sõbranädala mälumängus. Nutikamatele auhinnad.
Reede, 16. veebruar. Stiilipäev – SINI-MUST-VALGE. EESTI 100

EESTI 100 puhul vaatame tagasi ligi sajandipikkusele kooliajale!
Iga klass õpib tundma loosiga saadud aastakümmet, uurib milline nägi välja selle aja koolikott, kuidas toimus õppetöö ja kuidas koolilapsed riietusid.
7. veebruaril riietuvad õpilased ja õpetajad ka ise vastavalt loosiga saadud aastakümnele ning toimuvad ajastutele iseloomulikud koolitunnid.
Vanadest kooliasjadest on üles pandud näitused klassiruumides ning saalis.

TKP ajarannak1  ajarannak
 Manifest  EV100 1

Katsed 1. klassi 2018.-2019. õppeaastaks toimub 17.-18. veebruar.

Registreerimine katsetele toimub 22. jaanuarist kuni 30. jaanuarini kooli veebilehel avaneva Infosüsteemi kaudu. Registreerimine on lõppenud.

Vaata ka: Vastuvõtt 1. klassi

2018 ball 1. ja 2. klasside peotantsu kursus lõppes balliga. Tantsiti valssi, jive, quicksteppi jt tantse. Ball lõppes ühistantsuga "Laupäevaõhtune tantsupalavik".

13 - 14. jaanuaril peeti Laagri koolis Põhja-Eesti FLL (Firts Lego League) võistluse eelvoorud. See on LEGO robotite võistlus, mille käigus tuleb lahendada võistlusväljakul mitmeid keerukaid ülesandeid.
Reaalkooli ja Kesklinna Põhikooli robootikaringidest olid võistlustules meeskonnad Fresk (Ants Erik Nõmper RK, Juhan Simm RK, Julius Raid RK, Ruut Kangust TKP, Theodor Ahlberg TIK; Kiur Marten Arna TÜG), Arendajad (Arion Aavisto TKP, Georg Entsik TKP, Andre Viitamees RK, Georg Kärmas RK, Erik Vanasaun RK, Otto Tamkivi RK) ja Viirus (Pärtel Kukk RK, Uku Kurim RK, Jasper Tammes RK, Katraiina Kukk RK, Luka Puumets RK, Peeter Pugal RK) ning meeskondade juhendaja Ahti Pent.

Võistkond Viirus saavutas robotimängus 35 osalejast II koha, neile omistati eelvooru meistri tiitel ning nad said kutse Eesti FLL võistluse finaalvooru.

Edu kõikidele meeskondadele ja täname meeskonnaliikmete vanemaid panustamast ning toetamast.

viiulivoti

Kooli laulu konkurss